Komsav

Türkiye Kompozit Sanayicileri Araştırma
Geliştirme ve Eğitim Vakfı

 

 

YÖNETİM KURULU 

__________

Yönetim Kurulu  vakfın en yetkili yürütme ve uygulama organı olup 5 asil ve 2 yedek üyeden oluşmaktadır. İşbu senedin birinci maddesinde belirtilen vakfedenler yönetim kurulunun doğal üyesi olup Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Öztürk’tür. Yönetim Kurulu Başkanı süre sınırlaması ile bağlı olmaksızın bu görevini devam ettirir.

Vakfedenler haricindeki yönetim kurulu üyeleri 2 yıl için dışarıdan veya daha sonradan kararla mütevelli sıfatı kazanan üyeler arasından seçilmekle beraber sürenin dolması ile eski yönetim kurulu üyesinin tekrar seçilmesi mümkündür.

 

orgn şema 1SERPİL ÖZTÜRK

Serpil Öztürk

Arda Grup’un CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Serpil Öztürk 1976 yılında İstanbul’un Şişli semtinde dünyaya geldi. İlköğretimini ve Lise eğitimini de İstanbul’da tamamlayan Öztürk, üniversite eğitimini 1996 yılında başladığı çalışma hayatıyla beraber devam ettirdi. 1998 yılında henüz 22 yaşındayken aile şirketinin %10 hissesine ortak olarak geleceğine yön verdi.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, York Üniversitesi İşletme ve Uluslararası Ticaret bölümlerinde eğitimler gördü. 2015 yılında MBA programını tamamladı. Hala doktora tezi için çalışmaları devam etmektedir.

İş kadını kimliğinin yanında eş ve anne de olan Serpil Öztürk’ün 2 oğlu vardır.

SEKTÖREL EĞİTİMLER

Sektörel

-          Türk Atom Enerji Kurumu’ndan Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma eğitimi,

-          Isim Cerd End  / Romanya NDT Uzmanlık LEVEL II RT (Radyografik Test)

-          İsim Cerd End / Romanya NDT Uzmanlık LEVEL II PT  (Liquid Penetrant Testing)

-          ELC Center Los Angeles – California’da İngilizce konuşma ve yazma eğitimi,

Uluslararası Ticaret 

-          Uluslararası Ticaret işlemleri ve ileri satış Teknikleri,

-          İhracat İşlemleri, Mevzuatları ve Uygulamalar

-          inovasyonun önemi ve Rekabet Etme gücü,

Yönetim

-          Etkili Liderlerin Efektif Yöneticilerin zihin haritası,

-          İşletme Bütçeleri Hazırlama, Kontrol ve Raporlama,

-          İş ve Kişisel Hayatta Stratejik Yönetim

-          Uzakdoğu bilgesi Sun-Tzu’nun Savaş Sanatı Felsefesi

Kurumsal Kalite ve Yönetim

-          TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi

-          TS ISO 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi

-          TS EN ISO 14001:2000 Çevre Yönetim Sistemi

-          IQMS Sal Global Londra’dan Baş Denetçi OHSAS 9001-2008,

-          IQMS Sal Global Londra’dan Baş Denetçi ISO 14001-2008

-          IQMS Sal Global Londra’dan Baş Denetçi ISO 9001-2008,

Üyesi Olduğu Kurumlar

-          DEİK ( Dış Ekonomi İlişkiler Kurulu)’de Gine yürütme kurulunda görev almaktadır

-          DEİK ( Dış Ekonomi İlişkiler Kurulu)’de Gana yürütme kurulunda görev almaktadır

-          KOMSAV Kompozit Sanayiciler Araştırma ve Geliştirme Vakfı’nın Mütevelli Heyeti üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

İştiraki Olan Şirketler

 • Arda Mühendislik - 2004 yılından beri uluslararası inşaat projeleri yapmaktadır.
 • Cengiz Teknik Kompozit Sanayi A.Ş. – 5500m2 alanda sanayi üretimi yapmaktadır.
 • Tuna Holding.  – Marshall Adaları’nda bulunan holding deniz lojistiği alanında faaliyet göstermektedir.
 • Arda Türk Ghana Ltd. – 2013 yılından bugüne Gana’da inşaat projeleri gerçekleştirmektedir.
 • Sur Holding – 2014’den bugüne Marshall Adaları’nda İnşaat Projeleri gerçekleştirmektedir.
 • Arda İnşaat A.Ş. – Suudi Arabistan’da 2016 yılından beri inşaat sektöründe hizmet vermektedir.
 • Ayda İnşaat A.Ş. 2016 yılından bugüne İran’da İnşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.
 • Shams Enerji A.Ş. – 2016 yılından beri İran’da Enerji projelerini hayata geçirmektedir.
 • Arda İnşaat Ltd. – 2017 yılında Pakistan’da İnşaat sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

Mesajı

“Bilgi sorgulama ve araştırmadan doğar. Bilgi değişim ve gelişim getirir. Dinleriz, araştırırız, öğreniriz ve profesyonelce sahipleniriz. Bizi biz yapan değer, disiplinli çalışma ve planlamanın oluşturduğu bilgi ve teknolojinin paylaşıldığı bu kurumsal süreçten gelir.” 

 

 

 

Bülent Öztürk

1974 yılında dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi, Uludağ Üniversitesi Maliye, Erzurum Atatürk Üniversitesi Makine Mühendisliği ve İTÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümlerinde eğitim gördü. Arda Grup Şirketleri Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.

Eğitimler

 • 2003 yılında EPDK (Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu)’dan Fizibilite, Etüt, Proje, Müşavirlik, Kontrol ve Denetleme, Yapım, Servis ve Bakım ve Onarım,
 • 2004 yılında UGETAM ’dan UGT2100 Endüstriyel Tesisler ve Büyük Tüketimli Doğalgazlı Tesislerin Projelendirilmesi, Dönüşümü ve Bakım Teknikleri2005 yılında İGDAŞ’tan Proje, İç Tesisat Yapım ve Bakım – Onarım,
 • 2005 yılında PALGAZ ’dan Proje ve Uygulama Sorumluluğu,
 • 2005 yılında Türk Atom Enerji Kurumu’ndan Endüstriyel Radyografide Radyasyondan Korunma,
 • 2006 yılında Çinigaz’dan Proje, İç Tesisat Yapım, Bakım-Onarım, Servis Hattı Yapım, Bakım-Onarım,
 • 2008 yılında EEİN’den Enerji Verimliliği Uzmanlığı,
 • Artı Yönetim’den 2008 yılında TS EN ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 14001:2000 Çevre Yönetim Sistemi,
 • Artı Yönetim’den 2009 yılında TS ISO 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi,
 • 2006 yılında ISIM CERT END ROMANYA’da NDT Uzmanlık LEVEL II RT (Radyografik Test),
 • 2007 yılında ISIM CERT END ROMANYA’da NDT Uzmanlık LEVEL II MT(Magnetic Particle Testing) ve NDT Uzmanlık LEVEL II PT  (Liquid Penetrant Testing) eğitimleri aldı.

İş geliştirme, İnşaat proje tasarım ve uygulama çizimleri, altyapı boru hatları ve projeleri, üstyapı binalar ve projeleri, üstyapı bina mekanik tesisatları ve projeleri, Arıtma tesisleri temiz su pis su proje ve uygulaması, arıtma tesisleri işletilmesi, sanayi fabrikalarının kurulması, fabrika inşaatları ve her türlü bina inşaatı konusunda uzmandır. TMMOB ve MÜSİAD derneklerine üyedir.

 

 

Levent Şahin

levent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İş Geliştirme ve Dış Ticaret Müdürü

BUSER Enerji &Dış Tic, İstanbul Türkiye

1973 yılında Hannover, Almanya’da doğan Levent Şahin, yükseköğrenimini Trakya Üniversitesi Fizik Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. 1996 yılından bugüne Taha Holding, Çalık Holding ve TT Group Energy firmalarında Genel Müdürlük ve Dış Ticaret Müdürlüğü görevlerinde bulunan Levent Şahin, BUSER Enerji ve Dış Ticaret firmasındaki görevine 2015 yılından beri devam etmektedir. İngilizce, Almanca ve Farsça bilen Levent Şahin’in Müsiad, Yeşilay, Kızılay, Deik gibi sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri vardır. 

 

 

Demet Cengiz

demet

Gazeteci - Yazar

Demet Cengiz 1999 yılı Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. 2001 yılında Londra Westminster Üniversitesi’nde ‘British Journalism Studies’ eğitimi aldı. Sırasıyla Yeni Günaydın, Global, BusinessWeek, Hürriyet, Sözcü gazete ve dergilerinde çalıştı. Patron Çıplak, Turuncu Yazılar ve Patronca isimli 3 kitabı bulunmaktadır. Pek çok sivil toplum kuruluşuna gönüllü destek veren Demet Cengiz özellikle çocuklarla ilgili alanlarda duyarlılık göstermektedir.  

 

 

YAVUZ ONAY

Yavuz Onay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1961 yılında Ordu’da dünyaya geldi. Sırasıyla 1983 yılında Ankara Üniversitesi Çin Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Ardınan Pekin ve Şanhgay’da Çince ve Ekonomi eğitimi gördü. 1986-1993 yılları arasında Çolakoğlu Dış Ticaret’in Pekin Ofisinin Genel Müdürlüğü’nü yaptıktan sonra Türkiye’ye dönerek çeşitli holdinglerin yönetim kadrolarında çalışmaya devam etti. 2014 yılından beri Turint Danışmanlık’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. 2011 yılından beri Türk Çin Ticaret Odası Başkanlığını yapmaktadır ve DEİK Çin, Tayvan Konseyleri’nin başkanlık görevlerinde bulunmuştur. 

 

 

 

OĞUZ ŞEN

oguz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Arda Grup

Uluslararası Pazarlama ve İş Geliştirme Yöneticisi

Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği İlişkileri Bölümünden mezun oldu. Uluslararası Ticaret Yüksek Lisansını öğrenci değişim programıyla University of Gdańsk, East London University ve University of Brighton’da tamamladı. Polonya, İngiltere, Rusya ve Fransa’da Intel, Thompson Reuters, Altar Lojistik gibi firmalarda Satın alma organizasyonu, Doğu Avrupa Market Yöneticiliği gibi görevlerde bulundu. Finans, uluslararası ticaret ve uluslararası lojistik alanlarında uzmanlaşmıştır. Oğuz Şen hala eş zamanlı olarak Cengiz Kompozit A.Ş.’de Uluslararası Pazarlama Yöneticisi ve Arda Grup’ta İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Şen, Fransızca da bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.